Menü Kapat

Sizi Bu İş İçin En İyi Yapan Nedir?

Eğitiminiz Sizi Kariyerinize Nasıl Hazırladı?

İşe alım yöneticileri, “Sizi bu iş için en iyi yapan nedir?” Diye soruyor. Rol için uygun olup olmadığınızı belirlemek için. Ayrıca, diğer iş arayanlar arasında öne çıkmanıza yardımcı olacak becerileri ve özellikleri tanımlamanızı da isteyebilirler. Doğru yanıtla, görüşmecileri yetkin, yetenekli olduğunuza ve role başka kimsenin yapamayacağı bir şey getirebileceğinize ikna edebilirsiniz.

“Sizi Bu İş İçin En İyi Yapan Nedir?” Sorusuna Nasıl Cevap Verilir?

Bu soruyu yanıtlarken, becerilerinizle ilgili ayrıntılı ve ilgili örnekler sunun. Niteliklerinizi vurgulayan geçmiş olaylar hakkında konuşun ve bu yetenekleri bu yeni pozisyona nasıl uygulamayı planladığınızı açıklayın. Ayrıca bu alanda size fayda sağlayacak erdem ve özellikleri de listeleyebilirsiniz. İyimser ve kendinden emin bir tonda kısa bir açıklama yapmak, görüşmeciniz üzerinde harika bir izlenim bırakabilir.

Kaçınılması Gereken Yanıtlar

Sizi en iyi aday yapan şeyi tartışırken kendinizi başkalarıyla karşılaştırmaktan kaçının. Başvuran arkadaşlarınız hakkında aşağılayıcı sözler kibirli, olumsuz veya kaba görünebilir. Ayrıca, sonuçları vaat eden ve iş performansınız için gerçekçi olmayan beklentiler belirleyen yanıtlardan uzak durun.

“Sizi Bu İş İçin En İyi Yapan Nedir?” Cevaplarına Örnekler

Bu mülakat sorusu, potansiyel işverenleri tutkunuz ve beceri setinizle şaşırtma şansı veriyor. Kendi yanıtınızı hazırlarken aşağıdaki örnek yanıtları referans ve kılavuz olarak kullanın.

Örnek İş 1 – Perakende Çalışanı

“Önceki perakende deneyimlerim, hızlı tempolu bir ortamda çalışırken baskı altında iyi çalışmayı ve soğukkanlılığı korumayı öğrenmeme yardımcı oldu. Tatiller ve büyük satış etkinlikleri sırasında uzun kuyruklar ve hayal kırıklığına uğramış müşterilerle uğraşmak, müşteri hizmetleri becerilerimi geliştirmemi sağladı. Bu yeteneklerin beni şirket için bir varlık haline getireceğini biliyorum.”

Örnek İş 2 – Restoran Sunucusu

“Güleryüzlü ve özenli doğamın yanı sıra satış konusunda bir tutkum var. Diğer restoranlarda çalışırken, misafirleri tatlı, ekstra içecek sipariş etmeye ve hatta eve götürmek için ek yemek almaya teşvik etmek için eğlenceli ve yaratıcı kancalar bulurdum. Yöneticilerim, yukarı satış yeteneğimden her zaman etkilenmişlerdir.”

Örnek İş 3 – Öğretmen

“Bu iş için en iyi adayım çünkü eğitim ve öğrencilere yardım etme konusunda tutkuluyum. Çocukken, öğrenme güçlüğü nedeniyle okul ödevlerimde zorlandım. Öğretmenlerim beni kötü bir öğrenci olarak sildi ama derslerimi mantıklı bir şekilde anlatan bir öğretmen buldum. Bana yardım etmek için gösterdikleri çabayı her zaman takdir ettim ve aynısını diğer öğrenciler için de yapmak istiyorum.”

Hatırlanacak şeyler

İşverenleri, iş için en iyi aday olduğunuza inandırmaya çalışmadan kendinize olan güveninizi tazeleyin. Başarılı olma yeteneğinize inancınız olduğunu göstermek için bu soruyu cevaplarken kendinize güvenerek konuştuğunuzdan emin olun. İlgili beceri ve özelliklerinize ilişkin örnekler sağlamak, görüşmecileri işe alma sürecinin sonraki adımlarına geçmeye ikna etmeye yardımcı olabilir.

İşverenlerin Soracağı Benzer Sorular

  • Neden İş İçin Kalifiyesiniz?
  • Sizi neden işe almalıyız?
  • Bu Alanda Ne Kadar Tecrübeniz Var?
  • Daha Önce Burada Çalıştınız mı? Bize Anlatın!

Sorulabilecek Diğer Mülakat Soruları

Buna Benzer Sorular

  • En uygun olmanızı sağlayan özellikleriniz nelerdir?
  • Bu işte iyi yapmanızı sağlayan deneyimleriniz nelerdir?
  • Sizi en iyi yapan becerileriniz nelerdir?
  • Bu işi en iyi yapmanızı sağlayan eğitimleriniz/öğrendiğiniz bilgiler nelerdir?
  • İşinizde en iyi yapmanızı sağlayan özel yetenekleriniz nelerdir?
  • Bu işte en iyi yapmanızı sağlayan kişisel özellikleriniz nelerdir?
Bu içeriği paylaşmak ister misin?:
Posted in Mülakat Soruları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir