Menü Kapat

Patronunuz Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

patronunuz hakkında ne düşünüyorsunuz-min

Bu iş görüşmesi sorusuna nasıl cevap verilir: “Önceki patronunuz hakkında ne düşünüyorsunuz?” Gelin tartışmaya başlayalım.

patronunuz hakkında ne düşünüyorsunuz?

İş başvurusunda bulunurken, zaten referanslarınız var. Tanıdığınız insanlar sizin övgülerinizi söyleyecekler,sıraya girdiniz. Ancak bir mülakatta, bazen “Önceki patronunuz hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusunu cevaplamanız istenebilir.

Görünen o ki, çoğu iş arayan, onlar hakkında en azından bizim için söylenecek en iyi şeylere sahip değil. 2018 Monster anketinde, ABD’de yanıt verenlerin %76’sı şu anda veya yakın zamanda zehirli bir patronları olduğunu söyledi.

Ancak önceki patronunuzun en iyi arkadaşınız mı yoksa en kötü düşmanınız mı olduğuna bakılmaksızın, onun hakkında potansiyel bir işverene konuşmak biraz incelik gerektirir.

Mülakatçılar bu soruyu sorduklarında birkaç farklı şey arıyorlar: Olay yerine koyulmayı ne kadar iyi idare ediyorsunuz, başkalarıyla ne kadar iyi oynuyorsunuz ve nasıl yönetilmeyi seviyorsunuz? Hazırlıklı gelin, hazırlıksız yakalanmayın ve pişman olacağınız bir şey söylemeyin.

Olumlu olun – zor olsa bile

Uzmanlar, gerçek duygularınız ne olursa olsun, eski patronunuz hakkında olumlu bir şey söylemenin bu soruyu yanıtlamanın tek yolu olduğu konusunda hemfikir.

Bir aday önceki bir yönetici hakkında olumsuz konuşursa, görüşmeci genellikle sorunu çalışan olarak görür ve işe almakta tereddüt eder.

Güçlü yönlerine Odaklanın

Nedeni ne olursa olsun, eski patronunuzla değil, sizinle mülakat yaptıklarını unutmayın. “Bu pozisyona getirdiğiniz beceri ve deneyime odaklanın. Cevabınızda güçlü yönlerinizi göstermesine izin verin ve görüşmeyi daha önemli sorulara taşıyın.

Örneğin: “Departmanımızı savunmakta çok etkiliydi. İnsanları diplomatik olarak nasıl yöneteceğim, departmanlar arasındaki iletişim hatlarını nasıl açık tutacağım ve ekibi nasıl savunacağım konusunda ondan çok şey öğrendim.”

Sağduyu ve sadakat göstermek

Bir görüşmeci, bu soruyu sorarak, müşterilerden, iş arkadaşlarınızdan veya başkalarından gelen hassas soruları nasıl ele alacağınızı görmek için sizi test ediyor olabilir.

Örneğin: “Farklılıklarımız vardı, ancak hedeflerimize odaklanmanın ve yöneticimi ve ekibimi başarı için kurmanın önemli olduğunu düşündüm”

Neyi dışarıda bırakacağınızı bilin

Bir iş görüşmesinde her zaman dürüst olmanız gerekirken, özellikle de sizi kötü bir ışıklandırma potansiyeline sahiplerse, kesinlikle paylaşılması gerekmeyen ayrıntılar vardır. Cevaplarınızı nasıl inceleyeceğinizi öğrenmek için biraz yardım alabilirsiniz. Bunun için mülakat ipuçları sayfamızı veya 100’ün üzerinde cevaplandırılan mülakat soruları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sık Sorulan Mülakat Soruları

Bu içeriği paylaşmak ister misin?:
Posted in Mülakat Soruları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir