Menü Kapat

Özgeçmiş Üzerindeki Projeler Nasıl Listelenir

Bir Özgeçmiş Üzerindeki Projeler Nasıl Listelenir

Bir iş için gerekli becerilerden veya deneyimden yoksun musunuz? Akademik, iş veya kişisel projelerinizi listelemek, bir işe alım yöneticisine pozisyon için doğru niteliklere sahip olduğunuzu göstermenin en iyi yoludur. Şimdi özgeçmiş üzerindeki projeler hakkında yardım için yazma kılavuzumuza ve örneklere göz atın.

Özgeçmişinize projeler eklemek, iş başvurunuza değerli deneyim, beceri ve diğer ilgili nitelikleri eklemenin harika bir yoludur.

Ancak, özgeçmişinizde projeler üzerinde çalışırken edindiğiniz deneyim ve becerileri nasıl ileteceğiniz her zaman net değildir.

Aşağıda size projelerin ne olduğunu, bunları nasıl listeleyeceğinizi anlatacağız. Ve özgeçmişinize projeler eklemek için size bir şablon sağlayacağız.

Özgeçmişe Eklenebilecek Projeler Nelerdir?

Projeler, okul, iş veya kişisel yaşamınızla ilgili herhangi bir girişimdir. Örneğin bir proje, boş zamanınızda kodladığınız bir uygulama, yaptığınız bir serbest tasarım çalışması veya bir fotoğraf koleksiyonu olabilir.

Özgeçmişinizde projeleri listelemek, yeni mezunlar veya değişen kariyerler gibi ilgili iş deneyimine sahip olmayan adaylar için gerekli beceri ve niteliklere dair kanıt sağlamanın harika bir yolu olabilir.

Projeler, özellikle proje tabanlı bir özgeçmiş oluşturanlar için serbest çalışanlar için de çok önemlidir. Çünkü iş deneyimi bölümünüz muhtemelen tamamen onlara ayrılacaktır.

Özgeçmişe Projeler Nasıl Eklenir

Özgeçmişinize proje eklemek için kullanabileceğiniz iki yöntem vardır:

  • Projelerinizi, her iş deneyimi ve eğitim girişinin altında ayrı madde işaretleri veya kısa paragraflar halinde listeleyin
  • Özgeçmişinizde özel bir bölümde projelerinizi listeleyin

Tipik olarak, işiniz ve akademiyle ilgili projeleriniz için ilk yöntemi (madde işareti veya kısa paragraf) kullanmak isteyeceksiniz. Kişisel projeler için özel bir bölüm oluşturmak en iyisidir.

Unutmadan..

Özgeçmişinizin temiz, düzenli ve bir sayfanın altında görünmesini sağlamak için yalnızca başvurduğunuz işle alakalı projeleri ekleyin.

#1 Akademik Projeler

Akademik projelerin listelenmesi , özellikle ilgili iş deneyimine sahip olmayan öğrencilerin bir iş veya staj için gerekli beceri ve nitelikleri sergilemeleri için harika bir yoldur.

Akademik projeler, eğitim bölümünüzde bir madde işareti veya derece bilgilerinizin altında kısa bir paragraf olarak listelenmelidir (üniversite adı, ders dışı etkinlikler ve akademik ödüller gibi ).

Projenize bir isim verin, tarihleri ​​ve iş tanımında özetlenen gerekli becerileri veya deneyimleri vurgulayan kısa bir açıklama ekleyin.

İlginizi çekebilir: Harika bir akademik özgeçmiş nasıl hazırlanır?

#2 İş Projeleri

Mevcut veya geçmiş pozisyonlarınızda, normal iş görev ve sorumluluklarınızın kapsamı dışında kalan özel bir göreviniz varsa, bunu iş deneyimi bölümünde bir proje olarak listelemek, bir işe alım yöneticisinin görmesi için bunu vurgulamanın en iyi yoludur.

İş deneyimi girişlerinizin her birinin altına, proje için görevlerinizi ve sorumluluklarınızı açıklayan kısa bir paragraf veya ekstra madde işareti ekleyin. Ayrıca projeye bir isim vermeniz gerekecek, “Anahtar Projeler” kadar basit bir şey bile işe yarayacaktır.

Projenizde herhangi bir kariyer başarısını listeliyorsanız, iş deneyiminize benzer şekilde, eylem fiilleri ve sabit sayılar eklediğinizden emin olun.

İlginizi çekebilir: Özgeçmişe Neler Eklenmeli? +11 Temel İpucu

#3 Kişisel Projeler

Kişisel ve yan projelerinizi özgeçmişinizde sergilemek, bir işe başvururken niteliklerinizi ve sert ve yumuşak becerilerinizi göstermenin harika bir yoludur.

Ancak, hangi kişisel projeleri listeleyeceğiniz konusunda seçici olmanız ve yalnızca işle ilgili olanları dahil etmeniz gerekir. Kişisel projeleriniz eğitiminiz ve iş deneyiminizle ilgili değildir. Bu nedenle onlara “Kişisel Projeler” veya “İlgili Projeler” başlıklı özel bir bölüm oluşturmanız gerekir. Her proje için bir başlık ve tarihler sağlayın ve deneyimden kazandığınız nitelikleri ve becerileri vurgularken projenin neyi gerektirdiğini doğru bir şekilde gösteren madde işaretlerini ekleyin.

Artık özgeçmiş üzerindeki projeler hakkındaki makalemizin sonuna geldik. Merak ettiklerinizi yorumlardan iletebilirsiniz.

Ücretsiz Profesyonel Özgeçmiş Şablonları

Bu şablon 100’lerce örnek şablondan sadece bir tanesi, dilediğini seç ve hemen indir

modern siyah beyaz CV şablonu
Bu içeriği paylaşmak ister misin?:
Posted in Özgeçmiş

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir