Menü Kapat

Özgeçmişiniz için En İyi Kişilik Özellikleri

Özgeçmişiniz için en iyi kişilik örnekleri

Özgeçmişinizde paylaştığınız hikayeler, profesyonelliğinizin arkasındaki kişiliğe ipucu verecektir. İşe alım yöneticileri, takımlarında ne tür bir insan istedikleri konusunda iyi bir fikre sahip olacaklar. İş kazandıran kişilik özellikleri nasıl iletiyorsunuz?  Bu blog cevabı araştırıyor olacağız.

Bir adayın iş deneyimi ve becerileri bir özgeçmişten anlaşılması kolay olsa da, işe alım yöneticileri kişiliğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için satır aralarını okumaya çalışıyor.

Adayların çoğu, kişilik özelliklerini bir dizi sıfatla özetleyecek kadar kaba olmasa da (bunu yapmayın), paylaştığınız örneklerle işinize nasıl yaklaştığınıza ışık tutmak tamamen mümkün..

Her iş, farklı kişilik örneklerinin bir karışımını gerektirir. Bu nedenle kendinizi nasıl tasvir etmeniz gerektiğini ölçmek önemlidir. Farklı kişilik özellikleri, bir çalışan, ekibi ve işvereni için farklı faydalar sağlar.

Özgeçmişinizde iletmek istediğiniz her şeyin nihai görüşmede karşınıza çıktığından emin olun. Buradaki herhangi bir bağlantı kesilmesi, görüşmeci için alarm zilleri getirebilir. Paylaştığınız kişilik örnekleri konusunda dürüst olmanız bunu kolaylaştıracaktır.

Özgeçmişinize Kişilik Özellikleri Nasıl Eklenir?

Kişiliğinizi tanımlayan sıfatların bir listesini paylaşmak kimseyi etkilemeyecektir. Bir şey olursa, tek tek kelimelerden bahsetmek bile biraz samimiyetsiz görünebilir. Size dürüst bir insan olduğunu söylemek zorunda hisseden birine güvenir miydiniz?

Hangi kişilik örneklerini paylaşmak istediğinize karar vermek ve ardından özgeçmiş kariyer hikayelerinizi bunların etrafında oluşturmak çok daha etkilidir. Muhtemelen her olayda birden fazla özelliği iletebileceksiniz. Ancak mesajlarınızı basit tuttuğunuzdan emin olun.

Bazı insanlar, kişilik özelliklerini yumuşak beceriler olarak değerlendirebilecekleri için beceriler bölümüne dahil etmeyi seçebilirler. Ancak benim görüşüme göre, işverenler burada nesnel ve kolayca ölçülebilir. zor becerilerin örneklerini görmeyi tercih eder.

12 Olumlu Kişilik özellikleri ve Neden Önemli Oldukları

Çoğu patron, bir özgeçmişte veya bir mülakat sırasında onları algılarsa, aşağıdaki kişilik örneklerinden herhangi birini memnuniyetle karşılayacaktır. Bir başvuru sahibi, her bir kişilik özelliğinin gelecekteki işvereni için neden yararlı olduğunu doğrudan özgeçmişinde açıklayacak alana sahip olmayacak olsa da, aşağıdaki örnekler, söz konusu rol için hangi kişilik örneklerinin en önemli olabileceğine tam olarak karar vermelerine yardımcı olabilir:

Esnek

Çalışma günlerimiz ivmeyi korumak üzerine kuruludur. Bir şeyin bizi durdurmasına izin verirsek, etrafımızdaki her şey ve herkes durma noktasına gelir.

Sosyal

Başkalarına karşı arkadaş canlısı ve açık olmanın kişisel bir bedeli yoktur. Ofiste sosyal olan çalışanlar daha cana yakındır ve çoğu zaman etraflarındakilere birçok yönden yardım ederler. Herkes sosyal bir kelebek değil, ama hepimizin üzerinde çalışabileceği bir şey sosyal olmak..

Yaratıcı

Yaratıcılık, daha önce radarda olmayan çözümleri ortaya çıkarmak için eğitilebilen bir kastır. Boş bir kağıt alıp yeni bir şey bulmak entelektüel cesaret ister. Ancak risk almayı teşvik eden işverenler için kazanılacak çok şey var.

Uyarlanabilir olmak

Bir şeyi yapmanın tek bir yolunun olması nadirdir. Esnek ve uyarlanabilir bir yaklaşıma sahip çalışanlar, yalnızca kendileri için değil, çevrelerindekiler için de en iyi olanı düşünürler. Koşullar değiştiğinde kendi ekseni etrafında dönmeye ve sabit bir zihniyetten kaçınmaya hazırdırlar.

Güvenilir

Bir şeyi yapacağını söylersen, ne pahasına olursa olsun yapacaksın. Mazeretlerin ve hafifletici koşulların akla getirilmesinin çok kolay olduğu bir dünyada, doğrudan güvenilirlik, yok denecek kadar az rastlanan bir özelliktir. Sorunsuzca halledecek kişi olun.

Hırslı

Kariyerinize yönelik rekabetçi ve hırslı bir tutumla ilgili yanlış bir şey yoktur, bu hırs başkalarını yolunuzdan ittiğiniz ölçüde değil, içe dönük olduğu sürece. Kendini geliştirmek isteyen biri, işverenini geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Mütevazı

Alçakgönüllülük, iş arama kişilik özellikleri arasında en az görülenlerden biridir. Çok fazla insan bir görüşme odasına küstah ve kendine aşırı güvenen bir tavırla girer (o zaman gerçekleri destekleyemezler). Alçakgönüllü olun. -Başarılarınızın kendileri için konuşmasına izin verin.

Korkusuz

Başarısızlık korkusu her işyerinde pusuya yatmaktadır. Başarısızlığın tanımı değişebilir, ancak bazen “biliyor musunuz, evet, başarısız olabilirim ama yine de deneyeceğim” diyen o kişi olmanız gerekir. Korkusuzluk bulaşıcıdır ve şaşırtıcı sonuçlar doğurabilir.

Teşvik edici

İş bazen zorlaşabilir. Etrafında cesaret verici bir sözle pozitifliği yükselten birinin olması her şeyi değiştirebilir. Kendilerine inandıklarını başkalarına bildiren insanlar, her takımın hedeflerine ulaşmak için ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlar.

Empatik

Kendinizi başkalarının yerine koymak, bir ekiple çalışırken en önemli becerilerden biridir. Kafamızda o kadar çok zaman harcıyoruz ki, fikirlerimizi bir tarafa koymak zor, ama farklı bakış açılarını takdir etmek fikrinizi değiştirmenizi sağlıyor.

Yardımsever

Etkili ekip çalışmasının temelinde başkalarına yardım etmek yatar. Herkesin farklı becerileri ve deneyimleri olduğunda, bir kişi için basit olan bir şey, başka biri için tırmanması gereken bir dağ olabilir. İstenmediğinde yardım teklif etmek, özverili bir kişilik özelliğidir.

Kaçınılması Gereken Olumsuz Kişilik Özellikleri

Özgeçmişinizi yazarken, kişiliğinizin kaçınmak isteyebileceğiniz bazı yönleri olabilir. Herkesin hayata nasıl yaklaştığı konusunda üzerinde çalışmak istediği şeyler vardır. Bu yüzden istemeden daha az arzu edilen kişilik örneklerini ima etmediğinizden emin olun.

Bu, ikinci bir görüşün yararlı olabileceği bir durumdur. Biraz kontrolcü veya karamsar olduğunuzu biliyorsanız, bir arkadaşınızdan veya eski meslektaşınızdan özgeçmişi okumasını isteyin ve bu özelliklerin metinde geçmediğini kontrol edin.

 • İnatçı: bir fikir veya inanca bağlı kalmak, her zaman yardımcı olmayabilecek şeylerdir.
 • Dürüst olmayan: eğer biri sadece bir kez yalan söylerse, başkalarının güvenini kazanmayı zor bulur.Bencil – insanlar hayatın kendi etraflarında döndüğünü düşündüklerinde, bir odaya hükmederler.
 • Tembel: elinizden gelenin en iyisini yapmaya zahmet edemiyorsanız, kimse sizinle çalışmak istemez.
 • Karamsar: Belirsizliklerin olduğu bir dünyada, sadece olumsuzlukları görmek baskıcıdır.
 • Yargılayıcı: başkalarını dar standartlarla yargılamak katı düşünmeye yol açabilir.
 • Güvensiz: kararlarda güveni iletmeniz gerektiğinde güvensizlik ideal değildir.
 • Kıskançlık: başkalarının başarısına odaklanmak, yapmanız gereken şeyde başarısız olmanızı sağlayacaktır.
 • Etik dışı: etik normları çiğnemekten mutlu olan hiç kimse güvenilir bir iş arkadaşı değildir.
 • Asi: akıntıya karşı yüzme alışkanlığı dalgalı sulara neden olur.

Ücretsiz Profesyonel Özgeçmiş Şablonları

Bu şablon 100’lerce örnek şablondan sadece bir tanesi, dilediğini seç ve hemen indir

modern siyah beyaz CV şablonu

Önemli Çıkarımlar

 • Hepimizin kişiliğinde olumlu ve olumsuz yanları vardır. Ancak çoğu işveren kendimizi nasıl sunduğumuza dair çoğunlukla olumlu bir yorum okumayı bekleyecektir.
 • Özgeçmişe çok fazla olumsuz özellik gizlice girerse, işveren gölgelerde söylenmeyen başka neler saklandığını merak edebilir.
 • Bir görüşmeye gittiğinizde kendinizi nasıl tasvir ettiğiniz konusunda biraz daha dengeli olduğunuz sürece, özgeçmişinizde kendinizi her türlü olumlu şekilde tasvir etmek tamamen kabul edilebilir.
Bu içeriği paylaşmak ister misin?:
Posted in Özgeçmiş

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir