Menü Kapat

Bir okul otobüsüne kaç golf topu sığabilir?

Bir okul otobüsüne kaç golf topu sığabilir

Sıklıkla karşılaşabileceğimiz türden bir mülakat sorusu olmasa da en azından Google için önemli. Çünkü daha önce sordu. Öte yandan böylesi hiç görülmemiş değil. Bir zımbayı, telsiz şekilde nasıl kullanabilirsiniz? Veya New York’ta kaç pencere vardır? gibi akıllara durgunluk veren sorulardan sadece biri. Tabi ki bunların birçoğu şaşırtıcı derecede zor sorular. Veya tüm dünyada kaç tane piyano akortçusu vardır? Özellikle zor bir soruda şuydu: “Bir okul otobüsüne kaç golf topu sığabilir?” Bakalım bu makalede kaç golf topu sığdırabileceğiz..

Açıktır ki bu, tam olarak yanıt aradıkları türden bir soru değil: Bu, daha çok, bu soruyu nasıl çözdüğünüzle ilgili. Peki nasıl düşünebiliriz? Önce standart bir okul otobüsünü referansa alalım.

Okul Otobüslerinin Standart Boyutu

Bir okul otobüsü ne kadar büyük? Kaç golf topu Sığabilir? Bu soruların yanıtlarına çok yakın olduğunuz için okumaya devam edin.

Öğrencilik hayatınız boyunca bindiğiniz otobüsün ne kadar büyük olduğunu hiç merak ettiniz mi? Birkaç yolcu taşıyacak kadar büyük olmalıdır. Otobüsün ölçüleri hakkında hiçbir fikriniz yoksa, çoğu normal otobüs 20 fit uzunluğunda, 8 fit genişliğinde ve 6 fit yüksekliğindedir.

Bu rakamlar aracın hacminin 20 x 8 x 6 = 960 fit küp olduğunu göstermektedir. Bir fit küp, 1728 inç küp’e eşittir, bu nedenle veri yolu hacmi 1,658.880 inç küp’e eşittir.

Tüm karmaşık sayılar ve formüllerle bir şekilde kafa karıştırıcı bulabilirsiniz. Ama yine de golf toplarını büyük bir otobüse elle koyup tek tek saymaktan daha iyidir.

Bir Okul Otobüsüne Kaç Golf Topu Sığır?

Hacmi bulduğunuza göre, şimdi otobüsü doldurmak için kaç golf topunun gerekli olduğuna dair ilk soruya geri dönün. Sonucu elde etmek için veri yolu hacmini almanız ve standart bir golf topunun hacmine bölmeniz yeterlidir.

Yani, yaklaşık 1,6 milyon inç küp bölü 2.5 inç küp, bir okul otobüsüne sığacak yaklaşık 660.000 top alacaksınız . Bu çok büyük bir sayı, değil mi?

Ancak bu nihai sonuç değildir. Otobüste normalde koltuklar, motor ve alanı kaplayan diğer şeyler olacağından, kalan alanı doldurmak için gereken gerçek toplar yaklaşık 500.000 toptur.

Yani bir okul otobüsü tahminen 500.000 golf topu tutacaktır. Bu, standart bir golf topunun ve normal bir otobüsün numarasıdır. Aslında, otobüs tasarımları çeşitli olduğu için gerçekte sonuç farklı olabilir.

Bu, yukarıdaki soru sorulduğunda çoğu insanın hesaplamak için kullanacağı basit ve yaygın bir yoldur. Ek olarak, hala birçok yol var ve her hesaplama farklı bir sayı verecektir.

Ayrıca, küresel boşluklar veya işgal edilen alan gibi diğer bazı faktörler de sonucu etkiler. Bu nedenle hesaplanan sonuç tam olarak %100 olamaz, ancak vakalara bağlı olarak bazı farklılıklar içerebilir.

Ancak genel olarak tahmin edilen ve gerçekleşen rakamlar arasındaki farklar önemli olmayabilir.

Çözüm: Okul Otobüsüne Kaç Golf Topu Sığabilir?

Artık “Okul Otobüsüne Kaç Golf Topu Sığır?” hesaplamasını anlamışsınızdır. Benzer bir yöntemi kullanarak Boeing 747’ye kaç golf topu sığabilir veya bir küvete kaç golf topu sığabilir gibi soruları da cevaplayabilirsiniz.

Ya da belki bir gün bir mülakatta bu soruyla karşılaşabilirsiniz. Şimdi ne olursa olsun endişelenmenize gerek yok çünkü cevap zaten kafanızda.

Son olarak, makalemi faydalı bulduysanız, lütfen arkadaşlarınızla paylaşın, böylece daha fazla insan ilginç bilgilerden haberdar olur!

Bu içeriği paylaşmak ister misin?:
Posted in Mülakat Soruları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir