Menü Kapat

Neden Bu Staj İçin İşe Alınmalısınız?

neden bu staj için işe alınmalısın-min

Daha taze olarak, karşılaşabileceğiniz bir soru ‘Neden bu staj için işe alınmalısınız?’ Bu soruyu sizin için ele aldığımız için daha fazla endişelenmeyin! Okumaya devam edin ve bu büyük soruya mümkün olan en iyi cevaplarla iyi bir şekilde hazırlanın.

Görüşmecilerin listesinde her zaman bulunan bir soru şudur: ‘Neden bu staj için işe alınmalısınız?’ Göründüğü kadar kolay, bu soruyu cevaplamak zor görünebilir. Çoğu durumda, karar verme yetkisi görüşmeciye aittir. Bu soruya verilecek iyi bir cevap, ya ilk stajınızı/işinizi elde etmenizi sağlayabilir ya da sizi eli boş bırakabilir. Bu nedenle, bu soruyu akıllıca nasıl yanıtlayacağınıza odaklanmanız çok önemlidir.

“Neden bu staj için işe alınmalısınız?” diye sorulduğunda verilebilecek birkaç olası cevap:

Olası cevap #1

Şu anda, üniversitedeki son dönemimi/yılımı bitirmek üzereyim. Mezuniyet sonrası bu birkaç yıl boyunca bize pek çok şey öğretildi. Ancak bilgilerimin pratik uygulaması, gerçekte ne kadar öğrendiğimi bilmeme yardımcı olacak. Firmanıza katılmak, nerede durduğumu gösterecek. Bundan daha iyi bir fırsat önüme çıkamaz. Burada yeteneğimi sergileyebilir ve becerilerimi kanıtlayabilirim. Karşılığında bu endüstrinin nasıl işlediğini öğrenebilirim. Bu yüzden bu staj için beni işe alabilirsiniz.

Olası cevap #2

Daha yeni olduğum için hala öğreniyorum. Ama hızlı öğrenen biri olduğum gerçeğine kefil olabilirim. Aynı anda hem öğrenmeye hem de unutmaya her zaman açığım. Eskimiş uygulamaları ve fikirleri bırakıp daha gelişmiş prosedürlere geçmek gibi öğrenmeyi unutmak. Eğer başarabilirsem buradaki yönetimle tartışmak istediğim taze ve ham fikirlerim var ve eminim ki bir kaçını beğeneceklerdir. Beni işe almak, bu şirket ve benim için karşılıklı yarar sağlayan bir anlaşma olabilir.

Olası cevap #3

İşe alınırsam, buradaki görev sürem boyunca işin tüm nüanslarını öğrenmek isterim. CEO’ya her zaman hayranlık duymuşumdur ve bu aslında benim hayalimdeki şirket. Sizler kurumsal sosyal sorumlulukla ilgileniyorsunuz ve inandığım birkaç STK ile aktif olarak ilgileniyorsunuz. Bunu resmi web sitenizde gördüm. Ben bir sosyal hizmet uzmanı ve birkaç STK’da aktif bir gönüllü olduğum için aynı akoru vurduğumuz yer burasıdır. Yani, ben de şirketinizden en iyisini öğrenirken benden en iyi şekilde yararlanabileceğiniz için beni işe alabilirsiniz.

Olası cevap #4

Dürüst olmak gerekirse, bu saygın organizasyona katılmak çok şey öğrenmeme yardımcı olacak. Halihazırda gemide bulunan deneyimli ve bilgili ekiplerin rehberliğini almayı çok isterim. Bu şekilde gelecekte daha iyi bir profesyonel olabilirim. Sizinki tanınmış bir marka ve bu büyük girişimin bir parçası olmak benim de tabanımı güçlendirecek. Günün sonunda önemli olan bu, güçlü bir temel. Ve şirketinizin şüphesiz bir tane inşa etmeme yardım edebileceğini hissediyorum. Karşılığında, bu organizasyonun iyileştirilmesi için kendi seviyemde yapabileceğim her şeyi ve elimden gelenin en iyisini yapacağımı size temin ederim.

Olası cevap #5

Sabırlı bir öğreniciyim ve iyi bir kavrama gücüm var. Bir şeyleri çabuk öğrenebilir ve aynı zamanda üretken olabilirim. Ayrıca, fikir oluşturma ve yaratıcılığı gösterme konusunda da çok yardımcı olabilirim. Ayrıca mezuniyetimde sektörünüzle ilgili bir proje çalışması yapmamız gereken bir kağıt vardı. Bu nedenle, sanayi ziyaretlerimde ve önceki stajlarımda öğrendiklerimin hepsi bu iş rolüyle uyumlu. Zaten bu alanda temel bilgilere sahip olduğum için sıfırdan başlamama gerek yok. Bu nedenle günün sonunda beni finalistlerden biri olarak seçmek isteyebilirsiniz.

Olası cevap #6

Bu, ‘İnsan Kaynakları‘ veya ilgili rollerle ilgilenen daha yeni kişiler içindir.

Üniversite günlerimde ‘kampüs elçisi’ ve ‘yerleştirme koordinatörü’ pozisyonlarında bulundum. Bu nedenle, belirli bir görev için doğru yeteneği seçme konusunda iyi bir deneyime sahibim. Belirli bir görev için doğru kişiyi seçmek, yarım kalmış bir iştir. Herhangi bir görev için uygun yetenekleri belirleme konusunda bir ustalığım olduğu için, bu staj/iş rolü için temel gereklilikleri yerine getirdiğime inanıyorum. Bu nedenle, profil için ideal bir adayım.

Olası cevap #7

Bu, ‘Dijital Pazarlama’ veya ilgili rollerle ilgilenen yeni kişiler içindir.

Ben hevesli bir okuyucu ve yazarım. İçeriği okuma ve analiz etme ve ayrıca dijital içerik oluşturma yeteneğine sahibim. WordPress’te sıfırdan kendi blogumu oluşturdum ve her zaman çalışır durumda kalmasını sağlarım. Haftalık olarak mümkün olduğunca taze içerikle besliyorum. Geçtiğimiz birkaç ay içinde, özellikle web sitemi desteklemek için sosyal medya tanıtım kampanyalarını başlattıktan sonra, takipçilerimden çok olumlu ve cesaret verici bir yanıt aldım. Web sitesi oluşturma, dijital pazarlama ve içerik geliştirme ile ilgili çeşitli temel ve orta düzey sertifikaları çevrimiçi olarak tamamladım. Bunlar detaylı incelemeniz için özgeçmişimde listelenmiştir. Bu nedenle, maruz kalmamın, ilgi alanlarımın ve deneyimimin bu pozisyonun hakkını vermeme yardımcı olacağına inanıyorum.

İlginizi çekebilir: Özgeçmişinizde İlgili Kurslar Nasıl Listelenir?

Olası cevap #8

Bu, herhangi bir iş rolüyle ilgilenen daha taze bir kişi içindir.

İster bir kurs, proje çalışması, serbest proje veya bir şiir yazmak kadar basit bir görev olsun, dahil olduğum her şeye %100’ümü veririm! Bu iş için verimli olacağımı düşünüyorum çünkü geçen hafta yarı zamanlı bir düzenlemeyle ilgili bir kursa kaydoldum. Bir göreve odaklandığımda hiçbir şey dikkatimi dağıtamaz. Bazı arkadaşlarım mükemmeliyetçi olduğumu söylüyor ve bu onları çok rahatsız ediyor ama elimde değil! Bu benim doğamın bir parçası. Bunun yanında dürüst ve açık sözlüyüm. Görevimle ilgili bir sorunum olduğunda, bu konuda bilgisi olan birinden yardım istemekten çekinmem. Tüm bu özellikler beni bu staj için iyi bir aday yapıyor.

Olası cevap #9

İşinizi çok daha kolay hale getirirdim. Beni öne çıkaracak birçok yeteneğim var. Kendi adıma konuşmaktansa size işimi göstermeyi tercih ederim. Çalışmalarımın kendim adına konuşmasına izin vermem için bana bir fırsat vermeni istiyorum.

Pazarlamaya giden biri bu şekilde cevap verebilir.

Olası cevap #10

Her zaman yaratıcı bir insan oldum ve bunu şirketin avantajına kullanabilirim. Amacımız her zaman ürünleri tüketicilere ulaştırmak olmuştur. Ama şimdi, artan rekabetle birlikte, daha yeni fikirlere sahip yeni insanlara ihtiyaç var. Ne üretirsek üretelim zaten. Dolayısıyla, bugün pazarlama söz konusu olduğunda en önemli olan ürün değil, insanlara nasıl yaklaştığınızdır. Ve işe alınmalıyım çünkü bu fikir hakkında net bir anlayışa sahibim ve en iyisine inanıyorum.

Bunlar, farklı alanlardan çeşitli stajlar için kullanabileceğiniz birkaç örnek cevaptır. Genel cevaplar, hangi staja başvurduğunuza bakılmaksızın her yerde kullanılabilir. Fikriniz cevapla uyuştuğu sürece, devam edin.. Peki, ne bekliyorsun? Çoraplarınızı toplayın ve kemerlerinizi sıkın ve cesur ve korkusuz bir şekilde görüşmeye devam edin!

İlginizi Çekebilecek Diğer Mülakat Soruları

Bu içeriği paylaşmak ister misin?:
Posted in Mülakat Soruları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir