Menü Kapat

Neden Bu Pozisyon İçin Nitelikli Olduğunuzu Düşünüyorsunuz?

Neden bu pozisyon için nitelikli olduğunuzu düşünüyorsunuz

Neden bu pozisyon için nitelikli olduğunuzu düşünüyorsunuz? Bir iş görüşmesi sırasında bir rol için nitelikleriniz hakkında konuşmanızın isteneceği neredeyse kesin. Kendiniz hakkında konuşmak, adaylar için yapması en zor şeylerden biridir. Ancak kesinlikle gereklidir. Bu sizi gerginleştirebilir ve ilk başta gerçekten söylemek istediklerinizden vazgeçebilir, bu nedenle pozisyon için neden nitelikli olduğunuza dair en iyi cevabı hazırlamanıza yardımcı olmak için buradayız.

Size birçok farklı mülakat sorusu sorulacak, ancak sizi neden bu pozisyon için işe almalıyız ki, neredeyse her zaman onlardan biri. Niteliklerinize odaklanın. Görüşmeci, deneyiminiz ve becerileriniz hakkında bilgi edinmek isteyecektir.

Özgeçmişinizle birlikte bazı notlar getirmek isteyebilirsiniz. Asla doğrudan notlarınızdan okumayın, takılıp kalırsanız veya gerginseniz referans vermelerini sağlayın.

En İyi Cevaplar: Neden Bu Pozisyon İçin Nitelikli Olduğunuzu Düşünüyorsunuz?

Tüm cevapları geçmişinize ve başvurduğunuz pozisyona uyacak şekilde uyarlamak isteyeceksiniz. Bu ifadelerle daha önceki çalışmalardan veya deneyimlerden bir örnek vermek iyi bir fikirdir. Cevabınızı daha güçlü ve hatırlamayı kolaylaştıran görüşmeci için bağlam sağlayacaktır.

 • Önceki şirketimde beş kişilik bir ekibin yönetiminden sorumluydum.
 • Baskı altında iyi çalışırım ve hızlı tempolu bir ortamın üstesinden gelebilirim.
 • Mükemmel zaman yönetimi becerilerine sahibim ve verilen son teslim tarihlerini karşılayabilirim.
 • Üç yılımı multi-milyon dolarlık bir bütçeden sorumlu olarak geçirdim.
 • Son şirketimdeki deneyimimin beni bir sonraki fırsat için hazırladığına inanıyorum.
 • Becerilerim beni stresli durumlarla başa çıkmaya hazırladı.
 • Son iki işimde hiçbir satış hedefini kaçırmadım.

Kurumsal dünyanın dışında mülakat sorularını yanıtlama

Ofis dışında bir işe başvuruyorsanız, “Neden bu pozisyon için nitelikli olduğunuzu düşünüyorsunuz?” sorusuna cevap verirken yaklaşımınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Sizi pozisyon için en iyi aday yapan şeyin ne olduğunu düşünmek için biraz zaman ayırın.

Şirketin web sitesindeki iş tanımına dikkat edin. Mülakatı yapanın sorularını nasıl cevaplamak istediğinizi bilmek için pratik yaptığınızdan emin olun.

Sektör değiştiriyorsanız veya yeni bir kariyere başlıyorsanız, öğrendiğiniz geçmiş deneyimlere ve becerilere odaklanın. Bu rolün aradığı her şeyi yapmamış olmanız, nitelikli olmadığınız anlamına gelmez. Potansiyel işverenlerinize kendi alanlarında çalışmakla ilgili neyi sevdiğinizi söyleyin.

Görevi daha önce yapmamış olsanız bile, işle ilgili bilginizi paylaşabilirsiniz. Sizi güçlü bir aday yapan önceki çalışmalardan belirli örnekler verin. Geçmişte edindiğiniz beceriler, bu işle düşündüğünüzden daha alakalı olabilir.

Neden bu pozisyon İçin nitelikli olduğunuzu düşünüyorsunuz?” benzer Sorular

Neden perakendede çalışmak istiyorsunuz?

 • Geçmişte perakende sektöründe çalıştım ve büyük başarılar elde ettim.
 • Üniversitedeki deneyimlerime dayanarak kalifiye oldum.
 • Becerilerim, aradığınız niteliklerle örtüşüyor.

Bir restoranda çalışmak için sizi nitelikli yapan nedir?

 • İlk işlerimden biri bir restorandaydı.
 • Müşterilerle olmaktan gerçekten zevk alıyorum.
 • Bütün gün masa başında oturmadığımda iyi çalışırım.

son düşünceler: Neden bu pozisyon İçin nitelikli olduğunuzu düşünüyorsunuz?

Neden bu pozisyon için nitelikli olduğunuzu düşünüyorsunuz?” sorusuna cevap verirken çok kabarık veya genel olan yanıtlardan kaçının. İşverenin daha önce duymadığı, sizi diğer adaylardan farklı kılacak bir şey teklif edin.

Unutmayın, harika becerileriniz var ve bir şirket size sahip olduğu için şanslı olacak. Yine de, gerçekten nereye uyduğunuzu bulmak için birkaç görüşme gerekebilir. Olumlu kalın ve kararınızı aceleye getirmeyin. Pozisyonun sizin için ne zaman uygun olduğunu bileceksiniz, bu yüzden sabırlı olun.

Mülakatlarda En Sık Sorulan Sorular

Neden bu pozisyon için nitelikli olduğunuzu düşünüyorsunuz? sorusuna nasıl cevap verebileceğinizi tartıştık. Daha fazla mülakat sorusu için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu içeriği paylaşmak ister misin?:
Posted in Mülakat Soruları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir