Menü Kapat

Kendinizi Bir Cümlede Tanımlayın

kendinizi bir cümlede tanımlayın-min

Kendinizi Bir Cümlede Tanımlayın sorusu bir iş görüşmesi, işe alım görevlisinin bir adayın değerini test etme yöntemidir. Bunu yapmanın, size sık sorulan mülakat sorularını sormaktan kendinizi tanıtmaya kadar çeşitli yolları vardır.

Hadi başlayalım!

İşverenler neden “Kendinizi bir cümleyle tanımlayın” diye soruyorlar?

Kendinizi bir cümleyle tanımlayın”, iş görüşmeleri sırasında sorulan favori bir İK görüşmesi sorusudur.

Bu iş görüşmesi sorusu aracılığıyla, işe alım görevlisi, bir adayın öncelik verdiği becerilere uyup uymadığına dair bir fikir edinir.

Ayrıca, işe alım görevlisi, “Kendinizi bir cümleyle tanımlayın” sorusuyla adayın işi hakkında net olup olmadığını kontrol etmeye çalışır.

Böyle bir netlik, adayın çok fazla el ele tutuşmadan en erken sorumluluklarını yakalamasına yardımcı olur.

“Kendinizi bir cümleyle tanımlayın” İçin örnek cevaplar

İşte İK görüşmesi sorusu “Kendinizi bir cümleyle tanımlayın” sorulduğunda ilham alabileceğiniz birkaç örnek cevap.

Örnek #1:

“Çalışkan ve çabuk öğrenen biriyim, bir stajyer olarak bile görevlerimi yerine getirmek için çok fazla zaman ayırmadım ve hatta gemideki en yüksek xx müşteri hedefine ulaştığım için Ayın Stajyeri ödülünü kazandım.”

Örnek #2:

“Son derece gözlemciyim ve başyazıdaki rolüme bağlıyım ve her zaman okuyucular tarafından takdir edilen hatasız ve göz alıcı kopyalar sağladım ve kişisel olarak da aynısını yaptılar.”

Örnek #3:

“Satış Müdürü rolümden istendiği gibi son derece hedef odaklıyım ve bu sadece gerekli rakamlara ulaşmama değil, aynı zamanda sınırlarımı zorlamama da yardımcı oluyor. Son çeyrekte sadece şirket kazancının yaklaşık %60’ını getirdim.”

Artık “Kendinizi bir cümleyle tanımlayın“a nasıl cevap vereceğinize dair ipuçlarına sahip olduğunuza göre, bunları takip ettiğinizden emin olun ve size bu İK mülakat sorusunu sorduğunda işvereninizi kazanmak için harika cevaplar bulun.

Herşey gönlünce olsun!

Göz Atmanız Gereken Diğer Mülakat Soruları

Bu içeriği paylaşmak ister misin?:
Posted in Mülakat Soruları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir