Menü Kapat

İşinizde Nasıl Ödüllendirilmekten Hoşlanırsınız?

İşinizde Nasıl Ödüllendirilmekten Hoşlanırsınız

İşinizde nasıl ödüllendirilmekten hoşlanırsınız? Çabalarınız için geçmişte nasıl ödüllendirildiğinizden bahsedin. Tanınma ve ödüller açısından sizin için en önemli olan nedir? Hangisi sizin için daha önemli, yükselme mi maaş mı?

Görüşmeci neden bu soruyu soruyor

Bu, bir araya getirilmiş bir motivasyon ve beklenti sorusudur. Görüşmeci, beklentilerinizde ne kadar gerçekçi olduğunuzu değerlendirirken, kariyeriniz için motivasyonunuzun ne olduğunu anlamaya çalışıyor. Mülakatı yapan kişi, motivasyonunuzun ve/veya beklentilerinizin rol veya işverenle uyumlu olmadığını düşünüyorsa, işi yapmak için gereken yeterliliklere sahip olmanıza rağmen aday olarak atlanabilirsiniz.

Bu soruyu yanıtlamak için en iyi yaklaşım

Zaman içindeki katkılarınızla orantılı olarak kariyer gelişimine ve ilerlemesine odaklanın.

#1 Örnek Cevap: İşinizde Nasıl Ödüllendirilmekten Hoşlanırsınız?

“Benim için en önemli ödüller, kariyerimde tanınma ve yükselmedir. Örnek olarak, son dört yılda yeteneklerime uygun iki terfi aldım. Bununla birlikte becerilerim ve katkılarım arttıkça daha üst düzeyde performans gösterme fırsatım oldu…”

#2 Örnek Cevap: İşinizde Nasıl Ödüllendirilmekten Hoşlanırsınız?

“Benim için en önemli ödüller, yeteneklerime uygun en üst düzeyde çalışma yapma fırsatı ve projelerimi nasıl yerine getirdiğimdir. Örnek olarak, son çalışmamda staj, ana projeyi planlanandan önce tamamladım. Bu yüzden hızlı bir şekilde ilerlemesi gereken bir iç proje ekibi üzerinde daha üst düzey işler verildi. Bu proje kısmen ekibe ek bir kaynak olarak dahil olmam nedeniyle zamanında teslim edildi… “

#3 Yanlış Örnek Cevap: İşinizde Nasıl Ödüllendirilmekten Hoşlanırsınız?

“Çalışan sağlık sigortası muhtemelen ödül paketinin en önemli parçasıdır. Bu ve maaş. Çok sık hastalanırım ve bu yüzden iyi bir sigorta planım olmalı. Dolayısıyla annem benim hep hasta bir çocuk olduğumu ve sanırım bu hastalıklı bir yetişkin olmama da yansıdığını söylüyor. Bu yüzden benim için en önemli şey istediğim zaman doktora gidebilmek için sağlık sigortasına sahip olmak…”

Vurgulanacak Noktalar

Bu soruyu yanıtlamak, hırsınızı gösterme ve geleceğiniz hakkında düşündüğünüzü ve ondan ne elde etmek istediğinizi gösterme şansınızdır.

  • Kuruluşa nasıl bir fayda sağlamak istediğiniz hakkında konuşun
  • Sizi mutlu eden bir işin niteliklerini vurgulayın
  • Hedefleriniz ve planlarınız konusunda spesifik olun
  • Bu ödülleri nasıl almayı planladığınız hakkında konuşun

Çoğu insanın bir kariyerden elde etmek istediği hedefler ve şeyler vardır. Ancak bu hedeflere ulaşmak için attığınız adımlardan bahsederseniz kesinlikle öne çıkabilirsiniz.

Kaçınmanız Gereken Hatalar

Bu soruyu cevaplarken yapılabilecek bazı ciddi hatalar var. Bu yüzden bu tuzaklardan hiçbirine düşmemeye dikkat edin.

  • Sadece finansal ödüller hakkında konuşmayın
  • Almak istediğin bir şey olmadığını söyleme
  • Sadece kendiniz hakkında konuşmaktan kaçının
  • Bu soruyu, pozisyonla birlikte gelen faydalar hakkında konuşmak için bir fırsat olarak kullanmaktan kaçının.

Bu makalede “İşinizde nasıl ödüllendirilmekten hoşlanırsınız?” mülakat sorusunun neden sorulduğu ve nasıl cevaplanacağından bahsettik. Daha mülakat ipucu ve sorulara hazırlanmak için mülakat soruları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu içeriği paylaşmak ister misin?:
Posted in Mülakat Soruları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir