Menü Kapat

İnfaz Memuru Mülakat Soruları & Cevapları

Gardiyan Mülakat Soruları

Ceza infaz görevlileri mahkûmları denetler ve onların emniyette ve emniyette olduğundan emin olur. Bir İNFAZ memuru işe alırken, görüşmeci davranışsal, fiziksel ve zihinsel yönler dahil olmak üzere çeşitli alanları test eder. Bu iş için yaklaşan bir görüşmeniz varsa, ayak işlerini sizin için yaptık. En iyi 20 İnfaz memuru mülakat soruları ve cevapları inceleyin.

İnfaz Memuru Mülakat Soruları ve Yanıtları

1. Bize Kendinizden Bahsedin

Bu genellikle ilk sorudur ve görüşme yöneticisi bu gibi infaz memuru mülakat soruları ile, sizi doğru aday yapan şeylerin bir özetini duymak ister. Niteliklerinizi, yeteneklerinizi ve deneyiminizi belirtin. Bu iş için nitelikli olduğunuzu kanıtlayın.

Örnek Cevap:

Ege üniversitesi mezunuyum. Üç yıl ceza infaz memuru olarak çalıştım. Bu süre zarfında bu rolün sorumluluklarına hakim oldum. Mahkumları etkili bir şekilde denetleyebilir ve belirlenmiş düzenlemeleri uygulayabilirim. Ayrıca, insanları akıllıca kararlar almaları ve daha iyi hayatlar sürmeleri için etkileyebilirim.

2. Bu Rol ile Neden İlgileniyorsunuz?

Bu soru, neden infaz memuru olarak çalışmak istediğinizi incelemektedir. Bu pozisyonla ilgili neyi sevdiğinizi belirtin. Pozisyon hakkında tutkulu olduğunuzu gösterin.

Örnek Cevap:

İnfaz memuru olarak çalışmaktan her zaman zevk aldım. Mükemmel liderlik, muhakeme ve problem çözme becerilerine sahibim. İnsanların davranışlarını değiştirmelerine ve anlamlı bir yaşam sürmelerine yardımcı olmak için gereken deneyim ve becerilere sahip olduğumu hissediyorum. Ayrıca, bu meslekte yeni zorluklara hazırım.

3. Bir İnfaz Görevlisinin Etkili Olması İçin Sahip Olması Gereken Nitelikler Nelerdir?

Buna benzer infaz memuru mülakat soruları ile, mükemmel bir infaz memurunun nitelikleri araştırılıyor. Etkili bir memurun sahip olması gereken nitelikleri vurgulayın. Bu rolde sizi başarılı kılabilecek nitelikleri bildiğinizi gösterin.

Örnek Cevap:

Mükemmel bir düzeltici memur, iyi muhakeme, problem çözme ve karar verme becerilerine sahip olmalıdır. Bir çatışmayı çözmek için mükemmel müzakere becerilerine sahip olmalı ve kaçınılmaz bir durumla karşı karşıya kaldığında duygularının üstesinden gelmekten kaçınmak için öz disiplinli olmalıdır.

4. Bir İnfaz Memuru Olarak Günlük Rutininizi Tanımlayın

Görüşmeyi yapan kişi bu tip infaz memuru mülakat soruları ile, bir infaz memurunun görevlerini anlamak niyetindedir. Bir infaz memurunun günlük rutinini vurgulayın. Kendinden emin ve etkili olun.

Örnek Cevap:

Mahkûmlara görevler veririm, tesisin iç ve dış kısımlarında devriye gezer, ziyaretçileri ve gelen paketleri denetler ve yeni görevlerin nasıl yapılacağına dair talimatlar veririm. Ayrıca hücre aramaları yapıyorum, olay raporları yazıyorum ve güvenlik kameralarını kullanarak mahkumları ve çevreyi izliyorum.

5. Hiç Suç İşlediniz mi?

Bu soru, daha önce bir suça karışıp karışmadığınızı değerlendirmek içindir.

Örnek Cevap:

Ben asla suç işlemedim. Bana dürüst olmayı çocukluğumdan beri öğreten ebeveynler tarafından büyütüldüm. Ayrıca başkalarına ve onların malına saygı duymayı da öğrendim.

6. Bu Pozisyona Hazırlanmak İçin Hangi Beden Eğitimini Yaptınız?

Görüşmeyi yapan kişi buna benzer infaz memuru mülakat soruları ile, bu rolün fiziksel taleplerini karşılayıp karşılayamayacağınızı bilmek ister. Bu rolü üstlenmek için fiziksel olarak uygun olduğunuzu belirtin. Aldığınız eğitimden bahsedin.

Örnek Cevap:

Fiziksel olarak iyi durumda olduğum için en uygun olanı üstlenmeye hazırım. Son 6 aydır her hafta CrossFit etkinliklerine katıldım. Ek olarak, her hafta ortalama 7 mil koşuyorum.

7. Islah Memuru Deneyiminizi Kısaca Açıklayın

Bu soru, bu alandaki deneyiminizi araştırıyor. Bir ceza infaz memuru olarak becerilerinizi ve deneyiminizi vurgulayın. Hapishane memuru alanında yetkin olduğunuzu gösterin.

Örnek Cevap:

Rehberlik ve danışmanlık diplomam var. Bu iş için gerekli tüm ilgili becerileri kazandım. Bu alan etrafında dönen herhangi bir durumla başa çıkabilirim. Mükemmel iletişim ve yargılama becerilerine sahibim; bu yüzden istisnai bir çalışma sunuyorum.

8. Diğer Meslektaşlarınızla Anlaşıyor musunuz?

Burada görüşmeci bu gibi infaz memuru mülakat soruları ile, diğer ceza infaz memurlarıyla sağlıklı ilişkiler sürdürüp sürdüremeyeceğinizi anlamayı amaçlar. Meslektaşlarınızla nasıl ilişki kurduğunuzu belirtin. Diğer meslektaşlarınızla iyi geçindiğinizi kanıtlayın.

Örnek Cevap:

Meslektaşlarımla iyi anlaşırım. İş yerinde destekleyici olmayı ve olumlu bir tutum sergilemeyi sağlarım. Bunu, bunalmış bir meslektaşıma yardım ederken veya kötü bir gün geçiren iş arkadaşlarımı dinlerken yapıyorum.

9. Son Rolünüzde Hangi Büyük Zorlukla Karşılaştınız? Nasıl hallettin?

Görüşmeci bu gibi infaz memuru mülakat soruları ile, önceki pozisyonunuzda karşılaştığınız zorlukları bilmek ister. Karşılaştığınız zor durumları açıklayın. Soruyu cevaplarken sakin olun.

Örnek Cevap:

Düzeltmeleri olumlu karşılayamayan çok düşmanca mahkumlarla karşılaştım. Çok kaba davrandılar ve yüzüme sıvı dökecek kadar bana saldırdılar. Her türlü isimle anıldım. Ancak duygularımın beni kontrol etmesine izin vermedim; bunun yerine, onlarda bazı olumlu değişiklikler görmeye başlayana kadar ısrar ettim ve onlara karşı sabırlı oldum.

10. Bu Rol İle İlişkili Yüzleşme ve Saldırganlıkla Nasıl Başa Çıkacaksınız?

Görüşmeci, sakin kalma ve değişken durumlarla başa çıkma yeteneğinizi test etmek istiyor. Saldırganlık ve çatışmalarla nasıl başa çıktığınızı belirtin. Zorlu durumlarda sakin kalabileceğinizi kanıtlayın.

Örnek Cevap:

Herkese iyi ve saygılı davranmaya özen gösteriyorum. Mahkumlar saldırganlaştıklarında, onlara uymaları gereken protokolleri hatırlatırım. Düşmanca davranış sergileniyorsa, başkalarına zarar vermemek veya zarar vermemek için düşmanca kişiyi dizginlerim. Yardım gerekirse meslektaşlarımdan da destek isterim.

11. İş Yerinde Motivasyonu Nasıl Sürdürürsünüz?

Görüşmeci buna benzer infaz memuru mülakat soruları ile, sizi çalışmaya devam etmek için neyin motive ettiğini anlamak istiyor. Çalışırken size ilham veren şeyleri açıklayın. Etkili ve doğrudan konuya odaklanın.

Örnek Cevap:

Mahkumları hayatta başarılı olmak için tekrar yola çıkmaya teşvik etmeyi seviyorum. Hükümlü bireylerin değişmeye istekli olmalarını sağlamak için becerilerimi ve güçlü yönlerimi kullanırım. Vazgeçeceklerini hissettiklerinde onlara umut vermeyi seviyorum. Onlara hayatın anlamını her zaman pozitif yaşamaya teşvik ederek gösteriyorum.

12. Sorunları Çözmeniz İçin Çağrıldığınızda Kendinizi Fiziksel Olarak Kontrol Edebilir misiniz?

Bu soru, şiddet uygulayan bir mahkûmu alt edip edemeyeceğinizi veya mahkûmlara zarar vermeden bir tartışmayı sonlandırıp sonlandıramayacağınızı test etmek için sorulur. Mahkumlara zarar vermeden sorunları çözdüğünüzden bahsedin. Fiziksel yeteneğinize olan güveninizi gösterin

Örnek Cevap:

Kavgaları ayırmam istendiğinde, bunu incinmeden veya başka birine çarpmadan yaparım. Bir önceki rolümde arabulucu olarak adlandırıldım çünkü kavgaları her zaman daha fazla zarar vermeden ayırdım.

13. Ceza İnfaz Görevlisinin Rolleri Nelerdir?

Görüşmeci, bir infaz memurunun rollerini bilmek istiyor. Bir infaz memurunun işlevlerini vurgulayın. Yalnızca bir ceza infaz memuru tarafından yürütülen ilgili görevleri verin.

Örnek Cevap:

 Bir ıslah memuru, mahkumları ve gözaltı merkezlerinde gerçekleşen faaliyetleri denetler. Özenli ve doğru mahkumları gösterir. Mahkumların tutulduğu alanları yönetir ve mahkûmların uygun şekilde gözaltında olmasını sağlar. Daha sonra mahkûmları yasalara, prosedürlere ve politikalara göre güvenli bölgelere alır.

14. Bu Rol İçin Ne Tür Stratejiler ve Zihniyet Gereklidir? Örneklerle Açıklayın

Görüşmeyi yapan kişi bu gibi infaz memuru mülakat soruları ile, bir infaz memuru için doğru zihniyeti ve stratejiyi bilmek istiyor. Başarıyı sağlamak için kullandığınız tekniği açıklayın. Yöntemin ne kadar etkili olduğunu gösterin.

Örnek Cevap:

İyi bir ceza infaz memuru yardım etmeye istekli olmalı ve bu işe tutkuyla bağlı olmalıdır. İş, farklı zorluklara sahip her türlü insanla uğraşmayı içerir. Bir ceza infaz memuru, tüm zorluklara aşina olmalı ve her vakayı ele almak için ilgili becerilere sahip olmalıdır. Tutuklulara özen ve sevgi göstermelidirler.

15. Bu Meslekte Öngördüğünüz En Büyük Zorluk Nedir?

Bu soru, ceza infaz memurlarının karşılaşabilecekleri muazzam zorluğu incelemektedir. Başa çıkmanın zor olduğunu düşündüğünüz zorluğu gösterin. Bu soruna bir çözüm bulun.

Örnek Cevap:

Hapishaneler her gün aşırı kalabalıklaşıyor. Hapishaneden çıkan mahkûm sayısı, her gün gelen mahkûmlara göre yetersizdir. Sonuç olarak, birçok hapishane genellikle aşırı kalabalıktır ve bu da mahkûmlarla bireysel olarak ilgilenmeyi zorlaştırır. Ancak bu tür durumlarla başa çıkmak için diğer ceza infaz görevlileriyle yakın ve bir ekip olarak çalışmayı sağlayacağım.

16. Bu Rolde Başarısız Olduğunuz Bir Zamanı ve Öğrendiğiniz Dersi Tanımlayın

Görüşmeci bu gibi infaz memuru mülakat soruları ile, infaz memuru pozisyonunda hiç başarısız olup olmadığınızı bilmek istiyor. Başarısız olduğunuz bir durumu vurgulayın. Başarısızlıktan öğrendiğiniz dersleri açıklayın.

Örnek Cevap:

Bir grup mahkûm bir araya geldi ve bana çok kötü hakaret ettiler. Fazla duygusallaştım ve onları ağır bir şekilde cezalandırmaya karar verdim. Onlara nasihat etmemeyi tercih ettim çünkü onlar huysuzlaşmışlardı. Bu karar aralarında ahlaksızlığın artmasına neden oldu. Vardığım sonucu değerlendirdim ve işimin anlamını anladım. Onlarla dostane bir şekilde konuştum ve davranışları için özür dilediler.

17. Cezaevi Tesislerinin Önemi Nedir?

Görüşmeci, cezaevlerinin önemiyle ilgili bilginizi test etmek istiyor. Hapishanelerin neden önemli olduğunu belirtin. Düzeltme olanaklarına aşina olduğunuzu kanıtlayın.

Örnek Cevap:

Hapishane tesisleri, suçluları dolaşımdan uzak tutmak ve halka daha fazla zarar vermelerini önlemek içindir. Ayrıca, yanlış yapanları suç faaliyetlerinden uzaklaştırmaya ve yanlış yaptıkları için cezalandırmaya yardımcı olurlar. Kanunları çiğneyenleri tutacak imkanlar yoksa toplumda asayiş sağlanamaz.

18. Bu Rol İle İlişkili Stresle Nasıl Başa Çıkıyorsunuz?

Görüşmeyi yapan kişi bu gibi infaz memuru mülakat soruları ile, işle ilgili stresi atmanın bir yolunun olup olmadığını bilmek istiyor. Stresin çalışmanıza engel olmadığını kanıtlayın.

Örnek Cevap:

Bu iş en iyi koşullarda bile stresli olabilir. Ama stresli bir iş gününden sonra yüzmeye özen gösteriyorum. Yüzmek, buharı atmama yardımcı oluyor. Ayrıca iş yerinde stresle karşılaştığımda olayları kişisel algılamam. Sorunları anlamaya, sorunun temel nedenini bilmeye ve kalıcı çözümler bulmaya çalışırım.

19. Nöbettesiniz Ve Bir Mahkum Hapishaneden Kaçsa Hangi Adımları Atarsınız?

Görüşmeyi yapan kişi bu tip infaz memuru mülakat soruları ile, bir mahkum cezaevi tesisinden kaçarsa nasıl tepki vereceğinizi anlamaya çalışır. Yapacağınız eylemleri belirtin. Mahkumlar yasa dışı bir şekilde ayrılırsa ne yapacağınızı bildiğinizi kanıtlayın.

Örnek Cevap:

İlk önce patronuma olay hakkında bilgi verirdim. Sonra mahkumun kaçmak için kullandığı yolu öğrenirim. Ardından, onarımlar yapılırken iş arkadaşlarımı rotayı korumaları için harekete geçirirdim. Ayrıca aramanın başlayabilmesi için mahkumun kimliğini de tespit ettirirdim.

20. Beş Yıl Sonra Kendinizi Nerede Görüyorsunuz?

Görüşmeci, kariyer hedeflerinizin işverenin hedefleriyle uyumlu olup olmadığını duymak istiyor.

Örnek Cevap:

Beş yıl içinde, bu alanda daha fazla deneyim kazanmayı umuyorum. Hapishaneleri denetleme konusunda daha yetenekli ve bilgili olmayı umuyorum. Ayrıca, daha fazla yönetsel sorumluluk üstlenebilirim. Ayrıca daha karmaşık görevleri üstlenebileceğim.

Diğer İnfaz Memuru Mülakat Soruları

Unutmadan ..

Bu makale, bir infaz memuru görüşmesi sırasında neler bekleyebileceğiniz konusunda size harika bilgiler sunmaktadır. Mülakatçıdan önce rahat vakit geçirmek istiyorsanız, bu soruları ve cevapları inceleyin ve uygulayın. Bunları eğitim başarınıza, deneyiminize ve becerilerinize uyacak şekilde özelleştirmekten çekinmeyin. Bu infaz memuru mülakat soruları ve cevaplarını uygulamak, yaygın olarak test edilen alanları anlamanızı sağlamanın yanı sıra, harika bir izlenim bırakma konusunda size güven verecektir. Daha fazla ipucu için mülakat soruları sayfamıza göz atın.

Bu içeriği paylaşmak ister misin?:
Posted in Mülakat Soruları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir