Menü Kapat

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı Mülakat Soruları

halk bank mülakat soruları nelerdir?

Halkbank bankacılık hayallerini gerçekleştirmek isteyenler yeni fırsatlar sunuyor. Zaman zaman banko hizmetleri asistanı (servis asistanı), gişe görevlisi, müşteri temsilcisi, güvenlik personeli, banka müfettişi, bilgi teknolojileri uzmanı/uzman yardımcısı gibi alım ilanları yayınlıyor.

Töbank, Sümerbank ve Etibank ın kendisine devredildiği kamu bankası olan Halk bankası bankacı olmak isteyen adayların sıklıkla beklediği işe alım duyurularını yayınlamaya devam ediyor. Halk bankası iş ilanları 02.08.2021 tarihi itibariyle güncel bir ilan yayınladı ve bankanın web sitesinde banko hizmetleri asistanı alımı yapacağını duyurdu. Peki halk bankası banko asistanı ne iş yapar, halk bankası banko asistanı maaşları, halk bankası sınavı, halk bankası çıkmış sınav soruları, halkbank sınav ve mülakat soruları nelerdir bir bakalım.

İlginizi Çekebilir: Garanti bankası mülakat soruları

Halkbank Sınav Soruları

Halkbank sınav ve mülakat sürecinde adaylar öncelikle genel yetenek sorularında başarılı olmak durumundadır. Halk bankası geçmiş yıllarda banko görevlisi sınavında genel kültür ve genel yetenek olmak üzere 2 bölümden oluşan sınav yapmıştır. Genel kültür toplamda 40 soru, genel yetenek 60 sorudan oluşur ve adaya toplam 150 dakika süre verilir. Ancak 2021 ağustos ayında yayınladığı banko asistanı alımında adaylara yalnızca genel yetenekten oluşan 50 soruluk bir sınav uygulanacak olup, adaylara toplamda 75 dakikalık süre verilecektir.

Halkbank sınavında genel Yetenek puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere, alım yapılacak her bir il/ilçe için ihtiyacın 4 katı aday (son adayla aynı puanı alan adaylar dahil) banka mülakatına çağrılacaktır. Mülakata katılmaya hak kazanan adaylara online kişilik envanteri uygulaması yapılacaktır.

2009 yılında yapılan halkbank banko hizmetleri görevlisi sınav soruları dosyasını sizin için aşağıya ekledik.

Halk Bankası Mülakat Soruları

Halkbank sınav ve mülakat maratonunda ilk etabı yani banko asistanı sınavını başarıyla geçtiyseniz bir sonraki aşama olan mülakat sürecinden bahsedelim.

Halkbank Mülakat Soruları

Bu listede yer alan 13 mülakat sorusu; halkbank banko hizmetleri asistanı ve servis asistanı pozisyonu mülakatlarında en sık karşılaşılan sorularu kapsıyor. Buradaki Halkbank mülakat sorularına kulak kesilerek şansınızı daha fazla artırabilirsiniz.

 1. Kendinizden bahseder misinizİncele
 2. Arkadaşların seni nasıl tanımlar İncele
 3. Stresle ve baskıyla nasıl başa çıkarsınız? İncele
 4. Stajınızı nerede yaptınız?
 5. Neden bizimle çalışmak istiyorsunuz? İncele
 6. Pozisyonda karşılaşmayı beklediğiniz zorluklar neler? İncele
 7. Stajınız ne kadar sürdü? 
 8. Staj döneminizi detaylandırır mısınız? 
 9. (İş tecrübeniz varsa) Eski iş yerinizde neler yaptınız? 
 10. Neden bankacılıkİncele
 11. Banko asistanı ne iş yapar? 
 12. Bankamızda kariyer planınız nedir? İncele
 13. Boş zamanlarınızda neler yaparsınız?

Bu Halkbank mülakat sorularının size yöneltilme olasılığı oldukça yüksektir. Bununla beraber halk bankası mülakatlarında adaylara güncel sorular da sorulabiliyor. Örnek olarak ülke siyasi gündemi, dünya ekonomisi gibi..

Ek tavsiye olarak banka geçmişini, banka içi birimleri ve görev tanımlarını ve banka terimlerini bilmenizde fayda var.

Halkbank İşe Alım Süreci Nasıl Çalışır?

1
[Not supported by viewer]
2
[Not supported by viewer]
3
[Not supported by viewer]
4
[Not supported by viewer]
Halkbank Yazılı Sınavı

Sınav 50 genel yetenek sorusundan oluşmaktadır. Bu aşamayı başarıyla tamamlayan adaylar 2. aşamaya geçmeye hak kazanırlar.
[Not supported by viewer]
Online Kişilik Envanteri Testi

Mülakata çağırılmaya hak kazanan adaylar için online kişilik envanteri testi uygulanır. Bu testle ilgili daha detaylı bilgi almak için sayfamızı ziyaret edin.
[Not supported by viewer]
Birebir yada Grup Mülakatı

Halkbank mülalatı birebir veya grup mülakatı olabilir. Daha iyi bir mülakat deneyimi mülakatlarda çıkan sorulara göz atın.
[Not supported by viewer]
İş Teklifi

Tüm süreçleri başarı ile geçen adaylar arasında tercih edilen siz iseniz bir iş teklifi kapınızı çalacaktır.
[Not supported by viewer]

Halkbank banko hizmetleri asistanı (servis asistanı) ne iş yapar?

Banko hizmetleri asistanı, banka gişelerinde bulunan ve hesap açma, hesap kapama, EFT, havale, para yatırma, para çekme, çek ve senet işlemleri gibi daha pek çok işlemi gerçekleştirmekle görevli çalışanlardır. Servis asistanı olmak için bankalar genellikle üniversite mezunu olma koşulunu sunar.

Halkbank banko hizmetleri asistanı (servis asistanı) maaşı ne kadar?

Halk bank; gerek maaş olanakları, gerek kamu bankası olması sebebiyle güven hissettirmesi, çalışma koşulları ve sosyal imkanlar dahilinde bankacı olmak isteyen pek çok aday Ziraat bankası ve Halk bankası iş ilanları duyurularını kurumsal web siteleri üzerinden takip ediyor. Peki halk bankası banko hizmetleri asistanı ne kadar maaş alıyor diyorsanız açıklayalım.
Özel bankalar ile kamu bankası çalışan maaşları değişkenlik gösterecek olup Halk bankası’nda banko yani servis asistanı ortalama 3.500,00 ile 4.500,00 TL arası değişen miktarda aylık maaş alır.
Yukarıdaki bahsi geçen tutarlar kesin olmamakla beraber, bankaların çalışanlarına sunduğu 3 aylık ikramiye, prim ve bankanın dağıttığı kar payı gibi yan gelirleri de olmaktadır. Uzun vadeli çalışma düşünüldüğünde kariyerine banko asistanı olarak başlayacak çalışan, ilerleyen dönemlerde görevde yükselebilir, daha yüksek kazançlar elde etmesi oldukça mümkündür.

Halkbank Banko hizmetleri asistanı (servis asistanı) mülakat sonuçları ne zaman açıklanır?

Banko hizmet asistanı mülakat sonuçları açıklandı. https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ adresinden mülakat sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Halkbank mülakatları Nasıl olur?

Sınavı başarı ile geçti iseniz bir diğer adım birebir veya grup mülakat olur. Bu aşamayı da geride bıraktıktan sonra kişilik testi, yetenek testi ve referans kontrolü ile süreç tamamlanır.

Halkbank iş başvurusu için KPSS istiyor mu?

Halkbank işe alımlarında KPSS puanı talep edilmemektedir. Dileyen herkez katılabilir.

Halkbank banko hizmetleri asistanı başvurusu hangi illeri kapsıyor?

Banko hizmetleri asistanı iş ilanı açılan iller; Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum,
Gaziantep, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Kars, Kilis,
Muş, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Van, Yusufeli (Artvin)’dir.

2021 Halkbak sınav başvuru bedeli ne kadar?

Halk bank sınav başvuru bedeli 150 tl’dir.

2021 Halkbank sınavı taban puanı ne kadar?

“Halkbank sınavında en az 60 puan almalısınız. Bankanın mülakat için planladığı aday sayısı çok fazla ise yazılı sınav puanlarına göre aday çağırır.

2021 Halk bank yazılı sınavında kaç soru var?

Sınav 50 genel yetenek sorusundan oluşmaktadır. 50 Soru için adaya verilen süre 75 dakikadir. Adayın ortalama her bir soru için 1,5 dakikası bulunmaktadır. Test 5 şıklıdır.

Sizler de halkbank sınav ve mülakat deneyiminizi bizimle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu içeriği paylaşmak ister misin?:
Posted in Banka Mülakatları

İlgili Makaleler

1 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir