Menü Kapat

Fizyoterapist Mülakat Soruları ve Cevapları

Bir fizyoterapi mülakatında hangi sorular sorulur?

Şimdi bu içerikte özenle seçilmiş en çok sorulan Fizyoterapist Mülakat Soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz.

Röportajınızda neler olacak? Göründüğü kadar basit, işe alım yöneticileri iki şeyi anlamaya çalışacak. Birincisi, kullandıkları terapi yöntemlerini ve tedaviyi kendi rehabilitasyon merkezlerinde mi yoksa sağlık kuruluşlarında mı uygulayabileceğiniz . İkincisi, iş için doğru kişiliğe , hastalara ve fizyoterapi çalışmasına karşı doğru tutuma sahip olup olmadığınız

İyi haber şu ki, daha fazla şansınız olacak. Şu anda tüm dünyada hem kamu hem de özel rehabilitasyon/fizyoterapi merkezleri inşa ediliyor ve hepsinin nitelikli fizyoterapistlere ihtiyacı var . Bu aynı zamanda iş için diğer birçok insanla rekabet etmeyeceğiniz anlamına gelir.Yine de, işyerinin merkezi ve maaş teklifi ne kadar iyi olursa, bir iş için o kadar çok adayla rekabet edeceksiniz. Karşılaşacağınız Fizyoterapist Mülakat Sorularına tek tek bakalım.

Fizyoterapist Mülakat Soruları ve Yanıtları

Neden fizyoterapist olarak çalışmak istiyorsunuz?

Cevabınızda iki şeye odaklanın. İlki, diğerlerinin tam zindeliklerini yeniden kazanmalarına ve normal yaşamlarına yeniden başlamalarına veya en azından durumlarının izin verdiği ölçüde, diğerlerine yardımcı olma motivasyonunuzdur. Bu çalışmada gördüğünüz anlamlı amaç ve başka bir kariyer seçimi yerine fizik tedaviyi tercih etmenizin nedenlerinden biri budur.

İkinci olarak, onlara fizyoterapistlerin her gün yaptığı şeyleri yapmaktan hoşlandığınızı söyleyin. Fizik tedaviye olan tutkunuzdan ve hastaların ilk durumlarına bakmaksızın ilerleme kaydetmelerine yardımcı olarak onlarla başarabileceğiniz şeylerden bahsedin.

Eğitiminiz hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz?

En önemli kısım uygulamanızdır. Stajınız veya ikametiniz hakkında konuşun. Eğer bunlardan herhangi birini eğitiminizin bir parçası olarak geçtiyseniz. Onlara eğitiminizden keyif aldığınızı, ancak aynı zamanda yıllar içinde edindiğiniz bilgileri uygulamaya koyarak hastalarla çalışmaya başlamak için sabırsızlandığınızı söyleyin.

Öte yandan özel terapi yöntemleri konusunda herhangi bir sertifika aldıysanız veya ilginç seminerlere gittiyseniz, bu bilgileri görüşmecilerinizle paylaşmanın tam zamanı.

Fizik tedavi uygulama deneyiminiz hakkında bilgi verin

Deneyiminiz olan tüm terapi yöntem ve tedavilerinden bahsetmelisiniz. Son işinizde harika bir şey elde ettiyseniz, örneğin birinin görünüşte umutsuz bir durumun üstesinden gelmesine yardım bu hikayeyi bir röportajda anlatabilirsiniz. Herkes hikayeleri sever ve İK yöneticileri, başkalarının umutsuz vaka olarak gördüğü bir hastaya yardım ettiğinizle ilgili iyi hissettiren bir hikayeyi kesinlikle hatırlayacaktır.

Fizik tedavi söz konusu olduğunda güçlü ve zayıf yönleriniz nelerdir?

Sorumluluk, ayrıntılara dikkat ve iletişim becerileri, güçlü yönleriniz için iyi bir seçimdir. Ya da iş için önemli olan başka bir şey. Sadece sözlerinizin görüşmedeki varlığınızla uyumlu olması gerektiğini unutmayın. Mükemmel bir dinleyici olduğunuzu belirtin. Bu görüşmede istediğiniz sonucu size vermeyecektir.

Zayıf yönler söz konusu olduğunda ise, bazen aşırı sempati duyduğunuzu ve özel hayatınızda işinizi unutmak için mücadele ettiğinizi söyleyebilirsiniz. Alternatif olarak, fizik için önemli olmayan bir zayıflığı seçebilirsiniz. Zayıf ekip yönetimi becerileri, bilgisayar becerileri eksikliği vb. bu tür şeyler sizi bazı işlerde engelleyebilir, ancak fizik tedavi uygulamanızda küçük bir rol oynarlar…

Fizik tedavideki son trendler neler?

Rehabilitasyon robotiği, su terapisi, rehabilitasyonun zihinsel kısmına vurgu yapma, geçiş bakımı, rehabilitasyonun bir parçası olarak uygun diyet ve günlük rejimin dahil edilmesi -bunlar en son trendlerden sadece birkaçı.

Her zaman olduğu gibi, tutumunuz bilginizden daha önemlidir. Alanınıza önem verdiğinizi gördükleri ve bilgi ve beceriniz üzerinde çalışmaya devam ettikleri sürece mülakatınız kazançla sonlanabilir.

Fizik tedavi iş Görüşmenizde Karşılaşabileceğiniz Diğer Fizik Tedavi Mülakat soruları

1. Bir hastanın sizi kötü bir hizmetle suçladığını hayal edin. Sen ne yapardın?

Her geri bildirimi ciddiye alacağınızdan söz edin.. Her hastayla elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışsanız da, tıpkı dünyadaki herhangi bir terapist gibi, bir şeyi yanlış anlayabilir veya bir hata yapabilirsiniz. Bu nedenle, sorunu onlarla iletmeye çalışırken çıkardığınız derslerden de bahsedin.

2. Kendinizi beş yıl sonra nerede görüyorsunuz?

Harika bir cevap, hala bir fizyoterapist olarak çalışmak istediğinizi söylemektir – çünkü yapmak istediğiniz, yapmaktan zevk aldığınız ve iyi olduğunuz şey budur. Alternatif olarak, belirli terapi yöntemlerinde uzmanlaşmak istediğinizi söyleyebilir veya özel hayatınızdan bazı hedeflere odaklanabilirsiniz. Ana hedef, uzun vadede size güvenebileceklerini, önümüzdeki beş yıl içinde kariyerinizi değiştirmeyi planlamadığınızı göstermek…

3. Neden bu iş için diğer başvuranlardan birini değil de sizi işe alalım?

Alçakgönüllülük, günümüzün istihdam piyasasında çok aranan bir niteliktir ve bu cevap sizin için harikalar yaratabilir… Diğer bir alternatif, bazı becerilere ve güçlü yönlere veya belki de öne çıkmanıza yardımcı olacak deneyiminize veya başka herhangi bir şeye işaret etmektir.

Diğer Genel Fizyoterapist Mülakat Soruları

Bu listedeki Fizyoterapist Mülakat Soruları ve cevaplarının yanında aşağıdaki genel mülakat sorularına da göz atabilirsiniz.

 1. Başka İşlere Başvurdunuz mu? (+10 cevap önerisi)
 2. Kariyer Hedefiniz Nedir?
 3. Bir Hayvan Olsaydın Hangisi Olmak İsterdin?
 4. Arkadaşların Seni Nasıl Tanımlar (+3 Cevap önerisi)
 5. En Zayıf Yönleriniz Nelerdir?
 6. Sizi Ne Motive Eder?
 7. İşe Ne Zaman Başlaya bilirsiniz?
 8. Yönetim Tarzınız Nedir? +5 Bonus Cevap
 9. En Büyük Tutkunuz Nedir?
 10. Stresle ve Baskıyla Nasıl Başa Çıkarsınız?
 11. Kendinizi Nasıl Tanımlarsınız?
 12. En Güçlü Özelliğiniz Nedir?
 13. Bize Kendinizden Bahseder misiniz?
 14. Gelecek İçin Amaçların Neler?
 15. Maaş Beklentiniz Nedir? (+5 Cevap önerisi)
 16. Bana Başka Birinin Yapamayacağı Ne Sunabilirsin?
 17. Kendinizi 5 Yıl Sonra Nerede Görüyorsunuz?
 18. Özgeçmişinde Olmayan Bir Şeyi Anlatır mısın? (+3 Cevap)
 19. Karşılaşmayı Beklediğiniz Zorluklar Neler?
Bu içeriği paylaşmak ister misin?:
Posted in Mülakat Soruları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir