Menü Kapat

Eğlenmek İçin Ne Yapmayı Seversin?

Eğlenmek için ne yapmayı seversin?

Herkes eğlenmek için ne yaptığını bildiği için bu sorunun cevabı basit görünebilir. Ancak, bu “Eğlenmek için ne yapmayı seversin?” sorusunu algılamanın yanlış yoludur. Bu soru, sizi derinlemesine değerlendirmeye yardımcı olabilecek yanıtlar üretme yeteneğine sahiptir. Bu nedenle, bu soruya ciddi bir şekilde hazırlanmalı ve revizyon amacıyla birkaç model cevap çerçevesi oluşturmalıdır.

Bu Soruyu Cevaplamanın En İyi 5 Yolu

1. zorlaştırmayın

Sadece basit bir cevap verin. Eğlenmek için yapmaktan hoşlandığın faaliyetlerden bahsediyorlar ve mühendislik ya da belki muhasebe hakkında hiçbir şey sormuyorlar. Bu nedenle, net olun.

2. Duygularınızı Kontrol Edin

Bu, adayların en sık yaptığı hatalardan biridir. Genellikle kendilerini kaptırırlar ve görüşmecilerine dağ yürüyüşünden tüplü dalışa kadar her şeyi anlatırlar. Maceracı ve cüretkar biri olsanız bile sadece noktaya bağlı kalın ve cevabınızı en fazla 2-3 dakika veya 3-4 satırda tamamlayın.

3. Akıllı Olmaya Çalışmayın

Her görüşmeci, adaylar hakkında daha iyi bir değerlendirme yapmalarına yardımcı olduğu için dürüst bir cevabı sever. Maceralı hikayeler uydurmak amacınıza hiçbir şekilde yardımcı olmaz ve sonunda dürüst olmama etiketiyle karşılaşabilir ve seçim şansınızı olumsuz yönde zedeleyebilirsiniz.

4. Bekleneni Sağlayın

Cevabınızı yönlendirmeye veya saptırmaya çalışmayın. Stresli olduğunuzda ve biraz eğlenceye ihtiyacınız olduğunda yapmayı en çok sevdiğiniz şeyleri cevaplamanız isteniyor. Yapmayı sevmediğiniz aktiviteler listesiyle cevap vermeyin.

5. Sorudan Kaçınmayın

Ciddi bir insan olduğumu, eğlence ile ilgili şeyler yapmaktan nefret ettiğimi veya eğlence unsuru içeren faaliyetlere katılmak için zamanım olmadığı gibi cevaplar vermeyin.

Örnek Cevap #1

Eğlence her bireyin ihtiyacıdır. Ben eğlenceyi seven bir insanım ve her zaman en sevdiğim filmleri internetten izlemeyi tercih ederim. Bu stresimi azaltıyor ve bana bir rahatlama hissi veriyor. Ayrıca arkadaşlarımla takılmak benim için ortak bir eğlence etkinliğidir.

Örnek Cevap #2

Yemek yapmak bana tatmin ve başarı duygusu veren bir hobidir. Fırsat buldukça tercih ederim. Hafta sonlarımda genellikle birkaç misafir beklerim ve onlar için yemek yapmayı tercih ederim. Bu nedenle yemek pişirmek en eğlenceli aktivitem olabilir.

Örnek Cevap #3

Eğlence, hayatın içinde sevinme yeteneğine sahip bir parçasıdır. Şahsen en yakın kulüpte beyzbol oynamayı tercih ederim. Aktif bir üyeliğim var ve hafta sonlarımın çoğunu orada geçiriyorum. Ayrıca, en sevdiğim web dizilerini de izlemeyi tercih ederim.

Örnek Cevap #4

Günlük monoton bir hayat sürdükten sonra, eğlence ve eğlence içeren aktiviteler aranmalıdır. Üniversite arkadaşlarımla takılmayı tercih ederim. Genellikle en sevdiğimiz restorana gideriz ve tercih ettiğimiz yiyecek ve dondurmaları yeriz. Bu zihnimi tazeliyor ve şimdi haftanın beş günü tekrar çalışmaya hazırım.

Örnek Cevap #5

Şarkı söylemek, kişisel olarak tercih ettiğim hobilerimden biridir. Kalabalık bir ailemiz var ve hafta sonları sadece bir karaoke yarışmasına katılıyoruz. Ardından mangal keyfi yapıyoruz. Deneyimlerimizi unutulmaz kılmak için tüm donanıma sahibiz. Bu beni gençleştiriyor ve işverenim için önümüzdeki hafta performans göstermem için bana muazzam bir enerji veriyor.

Örnek Cevap #6

Eğlence herkesin ihtiyacıdır. Ben bir aile insanı olarak, biraz eğlenmek ve yoğun iş temposundan kafamı tazelemek için yeğenlerimle vakit geçirmeyi çok seviyorum. Buna ek olarak, arkadaşlarım ve meslektaşlarımla futbol ve klan oyunları oynamaya gidiyorum.

Örnek Cevap #7

Bir kadın olarak alışveriş yapmayı seviyorum. İhtiyaç duyulan şeyleri satın almak için birkaç büyük alışveriş merkezini ve marketi ziyaret ediyorum. Dolaşım ve seyahat benim neşe kaynağım. Uzun bir alışveriş gününden sonra ailemle akşam yemeği yemeyi tercih ederim. Bu aktiviteler en sevdiğim eğlence alanlarına katkıda bulunuyor.

Örnek Cevap #8

Ben hevesli bir kitap okuyucusuyum. Kurgu ya da gerilimle ilgili herhangi bir kitap benim için bir zorunluluktur. Stresimi atmak ve biraz eğlenmek için en son gerilim kitabımı seçip sayfa sayfa okumaya başlıyorum. Bu benim eğlenme şeklim. Ayrıca spor yapmayı da seviyorum, en sevdiğim masa tenisi.

Örnek Cevap #9

Yemekleri seviyorum. Şehirde ve çevresinde yeni yiyecekler keşfetmeyi seviyorum. Hafta sonlarımda sadece çantamı toplarım ve kasabadaki yemekle ilgili en son sergilere giderim. Yemeğin görüntüsü bile zihnimi sakinleştiriyor ve yedikten sonra gerçeküstü hissediyorum. Bana göre eğlenmenin en iyi yolu bu. Bunun yanında kendimi eğlendirmek için yemek yapmayı da seviyorum.

Çözüm

Hepimiz sık sık neşe, zevk ve eğlence duygusu veren eğlence aktivitelerine katılarak stresimizi atıyoruz. Bir işveren sadece dürüst görüşünüzü ve tercihlerinizi bilmek ister. Eğlence kategorisine dahil olan çok sayıda aktivite var ve seçiminiz kendiniz hakkında çok şey ortaya koyuyor. Makalelerimizi beğendiyseniz, aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. Ayrıca, makalelerimizi ne kadar beğendiğinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Mülakatlarda En Sık Sorulan Sorular

Bu içeriği paylaşmak ister misin?:
Posted in Mülakat Soruları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir