Menü Kapat

Bir Limuzine Kaç Tenis Topu Sığır?

Bir Limuzine Kaç Tenis Topu Sığır

Görüşmeciler, düşünce süreçleriniz hakkında ilgili bilgileri bulmak için görüşme yaptığınız belirli işle ilgili olmayan “Bir Limuzine Kaç Tenis Topu Sığır?” benzeri sorular sorabilir. Bu sorular, sizinle çalışmanın nasıl bir şey olacağı hakkında bir fikir edinmelerine yardımcı olabilir. Bu soruların arkasındaki amacı anlayarak ve cevaplarınızı uygulayarak hazırlanabilirsiniz. Bu yazıda, işverenlerin neden size “Bir limuzine kaç tane tenis topu sığar?” diye sorabileceklerini tartışıyoruz. Soruyu nasıl yanıtlayabileceğinizi ve yanıtınızı uygulamanıza yardımcı olacak örnek yanıtları nasıl sağlayabileceğinizi öğrenin.

İşverenler Neden “Bir limuzine kaç tane tenis topu sığdırabilirsin?” Diye Soruyorlar?

Potansiyel bir işveren, düşünce sürecinizin onu yanıtlamaya çalışmanıza nasıl yardımcı olduğunu test etmek için size bu soruyu sorabilir. Fizik ve matematiksel denklemler hakkında bilgi gerektiren bir iş için görüşme yapıyorsanız, çözüm önemli olabilir. Düşünce süreçlerinizden bahsetmek ve problemleri açıkça çözmeye istekli olmak ve bir sonuca varmak için düşünmek, verdiğiniz matematiksel cevaptan daha önemlidir. İşte bu sorunun test edebileceği bazı beceriler:

Stres Yönetimi

Çoğu iş görüşmesi için bu soru şirkette doldurmak istediğiniz pozisyon için geçerli olmayabilir. Beklenmedik bir soruyu nasıl yönettiğiniz, stresi ne kadar iyi yönetebileceğinizi gösterebilir. Potansiyel bir işveren için stres yönetimi önemlidir, çünkü bir pozisyonda oluşabilecek tüm durumları tahmin etmek zor olabilir ve güçlü bir aday beklenmedik sorunları sakin ve üretken bir şekilde halledebilir. Sakin kalarak ve görüşmeden önce pratik yaparak bu soruyu iyi cevaplayabilirsiniz.

Kritik düşünce

Bir görüşmeci, bağımsız çalışma ve karar verme yeteneğine sahip olup olmadığınızı belirlemek için eleştirel düşünme becerilerinizi test etmek isteyebilir. Eleştirel düşünme, bir durumu analiz etme ve mümkün olduğunca fazla bilgi bulma, ardından verileri bir inanç oluşturmak için kullanma yeteneğidir. Eleştirel düşünme yeteneğiniz, müşteri sorunlarını ele alma, sorunları çözme ve iş arkadaşlarınızla etkileşim kurma şeklinizi etkiler ve bunların tümü potansiyel işvereniniz için önemlidir. Mülakattan önce mantıklı sorular üzerinde çalışarak eleştirel düşünme becerilerinizi güçlendirebilirsiniz.

Problem çözme

Bir görüşmeci, bir soruna nasıl yaklaştığınızı görmek için bu soruyu sorabilir. Beklemediğiniz bir probleme yaklaşmak ve doğru cevap verecek araçlara sahip olamamak, işinizde benzer bir probleme nasıl yaklaştığınızı gösterebilir. Bu soruyu cevaplamanın doğru bir yolu olmayabilir ama bir işveren soru sorup sormadığınızı, nasıl çıkarımlarda bulunduğunuzu ve nasıl etkili bir süreç geliştirdiğinizi gözlemlemek ister. Bir çözüm bulmaya odaklanarak ve halihazırda sahip olduğunuz bilgilere güvenerek problem çözme alıştırması yapabilirsiniz.

“Bir limuzine kaç tane tenis topu sığdırabilirsin?” Sorusuna Nasıl Cevap Verilir?

İşte bu soruyu cevaplamak için izleyebileceğiniz birkaç adım:

1. Sakin Olun

Bunun gibi bir mülakat sorusuna cevap verirken, cevaplamadan önce soruyu düşünün. Hızlı bir şekilde yanıtlamaya odaklanmak yerine derin bir nefes alın ve sorunun arkasındaki amacı düşünün. Sakin kalmak ve düşünceli cevap vermek, beklenmedik durumlarla kolaylıkla başa çıkabileceğinizi gösterebilir. Eylemlerinizi dikkate alarak soruyu yanıtlamadan önce nasıl ilerlemek istediğinizi düşünün.

2. Açıklayıcı Sorular Sorun

Soruları cevaplamadan önce, açıklayıcı sorular sorun. Soru sormak, daha fazla bilgiye ne zaman ihtiyacınız olduğunu anladığınızı ve bir problem üzerinde çalışırken doğruluğu ve kapsamı düşündüğünüzü gösterebilir. Ayrıca görüşmecinin cevabınızda ne kadar doğru olmanızı istediğini de belirleyebilirsiniz. İşte sorabileceğiniz bazı açıklayıcı sorular:

 • Limuzin ne kadar büyük?
 • Bir kalem ve kağıt alabilir miyim?
 • Bir tenis topunun hacmi nedir?
 • Limuzindeki koltukları hesaba katmalı mıyım?
 • Aşağı yuvarlamalı mıyım?

Soru sormak, güçlü bir aday için önemli bir beceri olan çözümlerinizde problemlerin özelliklerine dikkat ettiğinizi gösterir. Ayrıca problem çözme becerilerinizi, hızlı düşünmenizi ve çok yönlülüğünüzü göstererek aynı problem için birden fazla çözüm sunmanıza da izin verebilir.

3. Varsayımlarınızı Not Edin

Cevabınızı verirken, çözümünüzdeki doğruluk endişesini göstermek için varsayımlarda bulunduğunuzu yüksek sesle not edin. Limuzinin hacmi, tenis topları ve limuzin içindeki koltuklar ve aksesuarlar hakkında belirli bilgiler olmadan tamamen doğru bir cevap veremezsiniz. Bunu anladığınızı göstermek, görüşmecinizin ayrıntılara dikkat etmesini sağlayabilir ve görüşmecinizin cevabınızdaki yanlışlıklar hakkında yargıda bulunmasını engelleyebilir.

Bunu yüksek sesle not etmek, görüşmeciye cevabınızı etkileyebilecek herhangi bir ek bilgi sağlama fırsatı da sağlayabilir. Kesin bir matematik bilgisi göstermek için daha doğru bir cevaba ihtiyaç duyarlarsa, hesaplamalarınıza eklemek için özel talimatları olabilir.

4. Düşünce Süreciniz Boyunca Konuşun

Soruyu görüşmecinize mümkün olduğunca yüksek sesle cevaplayın. Hesaplamaları yazmak için bir kağıt isteseniz bile, görüşmecinizin soruları nasıl yanıtlamayı seçtiğinizi görebilmesi için her adımda konuşabilirsiniz. Bir limuzine kaç tane tenis topunun sığabileceğini bulmanın birçok yolu vardır, ancak görüşmeciniz cevabınızı nasıl bulacağınız, sorunlara nasıl yaklaştığınız ve uygulanabilir çözümleri ne kadar çabuk bulabileceğinizle ilgileniyor. Ayrıntılar, cevabı bulma süreci kadar önemli değildir, bu nedenle spesifik ölçümler üzerinde buna odaklanın.

“Bir limuzine kaç tenis topu sığar?” sorusuna örnek cevaplar

İşte Bu Mülakat Sorusuna Kendi Yanıtınızı Oluşturmanıza Yardımcı Olabilecek Örnek Cevaplar

Görüşmeciniz İlgili Ayrıntılar Vermiyorsa

İşte mülakat soruları için örnek bir cevap, “Limuzine kaç tane tenis topu sığar?” görüşmeciniz aşağıdakilerden birinin hacmi hakkında herhangi bir ayrıntı vermezse:

İlk olarak, limuzinde oturacak yer olup olmadığını ve tenis toplarının şişirilip şişirilmediğini, çünkü limuzinin hacmini ve tenis toplarının hacmini etkilediğini, ki bu da limuzinin içine kaç tane tenis topu sığdığını bulmam gerektiğini sorardım. Sonra limuzinin hacmini tenis toplarının hacmine böler ve limuzine sığdırabileceğim tam tenis toplarının sayısını bulmak için aşağı yuvarlardım. Arabada koltuklar, direksiyonlar veya başka şeyler varsa, bunların hacmini alır ve toplamdan çıkarırdım.

Görüşmeciniz ciltle ilgili ayrıntılar veriyorsa

Görüşmeciniz size arabanın hacmi ve tenis topları hakkında ayrıntılı bilgi verirse, soruya ilişkin örnek bir yanıt:

 • İlk olarak, küre hacmi denklemini kullanarak bir tenis topunun hacmini bulurdum,
 • 4/3πr³, burada π = 3.14 ve r = tenis topunun yarıçapı,
 • Tenis topunun çapı 2 inç ise yarıçapı 1 inçtir,
 • Denklem (4/3)π(1)³ = 4.18 inç küptür,
 • Sonra, limuzinin inç küpünü buluyorum.
 • Dikdörtgenlerin hacim denklemi uzunluk çarpı genişlik çarpı yüksekliktir.
 • Bir limuzinin 360 inç uzunluğa, 60 inç yüksekliğe ve 72 inç genişliğe sahip olduğunu varsayarsak,
 • limuzinin hacmi 1.555.2000 inçtir.
 • Tekerlek, motor, koltuk veya bagaj olmadan dikdörtgen bir limuzin doldurduğumuzu varsayarsak, hacmini bir tenis topunun hacmine bölerek limuzine kaç tane tenis topunun sığdığını bulabilirsiniz.
 • Yani 1.555.2000 bölü 4.18, 372.057.45 veya 372.057 tam tenis topudur.
 • Limuzinin koltukları varsa veya dikdörtgen değilse, limuzinin gerçek hacmini bulmak için bu şekillerin hacmini bulabilir
 • ve bunları dikdörtgenin hacminden çıkartabilirsiniz.
 • Ardından, tenis topunun hacmine bölün ve aşağı yuvarlayın.

En Sık Sorulan Diğer Mülakat Soruları

Bu içeriği paylaşmak ister misin?:
Posted in Mülakat Soruları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir